Jmenuji se David Kraus a jsem tak trochu zpěvák, skladatel, textař, herec, kreslíř…zkrátka kreativní duše.

Na svět jsem přišel v pátek 13. 2. 1980. A aby to nebylo tak jednoduché, tak se mi do cesty hned připletly zdravotní problémy, ze kterých jsem vyvázl jen tak tak. Co se ale nestalo… další problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. Tentokrát za to mohla moje komplikovaná osobnost. Byl jsem jiný, zvláštní, roztěkaný, nezařaditelný. A čím víc na mě okolí, a hlavně učitelé, tlačili a říkali mi, abych byl jako ostatní, abych se přizpůsobil, tím to bylo horší. Donutilo mě to od té kruté reality utéct někam, kde mi bude dobře – vytvořil jsem si svůj vlastní svět.

Od tří let jsem kreslil a v pubertě jsem začal skládat písničky, abych na ně sbalil alespoň nějakou holku. A nebo v nich nadával na profesory a na ty holky, co mě nechtěly.

A jen tak pro zajímavost, jedna z prvních skladeb se jmenovala ,,Bartáková, to je svině!” a byla o mojí třídní učitelce.

Vůbec nejhorší období jsem prožil na konzervatoři, ze které jsem kvůli neustálým tlakům ze strany profesorů těsně před maturitou odešel.

Moje nová škola byla kapela Laura a její tygři, kam mě vybral Karel Šucha. Po dvou letech rockového života s obrovskou kapelou jsem ale zatoužil po svobodě a po kapele vlastní. Sestavil jsem ji z lidí, kteří se mi líbili, líbilo se mi, jak hrají a bylo mně s nimi fajn. Zároveň jsem chtěl, aby byli universální, abychom mohli zahrát cokoliv.

Kapela funguje dodnes, jmenuje Kapela Davida Krause. Jo, mám rád češtinu. Stejně nás ale na akcích občas uvádějí jako David Kraus Band anebo David Kraus a jeho band :)

A podobně jako všechno, tak i naše kapela prochází určitým vývojem. Lidi se v průběhu let mění, někteří přicházejí, jiný zase odcházejí, cíl máme ale pořád stejný.Jelikož miluji hrozně moc hudebních stylů, tak máme i několik hudebních repertoárů. Jsme schopni hrát jak na rockovém festivalu, tak v jazzovém klubu. Zahrajeme klidně ale i písně na přání na firemních večírcích. Na festivalech máme směs vlastních písniček a jednu nebo dvě převzaté.

S kapelou taky doprovázíme tátu v jeho show už 15 neuvěřitelných let.

Kromě kapely se živím ještě herectvím, skládáním hudby k reklamám, k filmům a k divadelním představením.

Mohli jste mě vidět například v muzikálových rolích: Dorian Gray (M. Pavlíček, J. Reslová, J. Pokorný, J. S. Hedl: OBRAZ DORIANA GRAYE), Phoebus (P. Kaláb, J. Prachař, J. Maxián, SKUTR: QUASIMODO), Viktor (OPAK: PRÍBEH ULICE). Woody (Burton Lane, Yip Harburg: DIVOTVORNÝ HRNEC) LUCIE,větší než malé množství lásky (Tomáš Belko, Lucie) KOUŘ (Lumír Tuček, Tomáš Vorel)

Nebo ve filmech: Královský slib, Bolero, Hezké chvilky bez záruky anebo třeba v pořadu Tvoje tvář má známý hlas, kde jsem zpíval například skladbu Du hast od kapely Rammstein nebo písničku I Want To Break Free od kapely Queen a mnoho dalších.

V životě se řídím jednou důležitou věcí – podstatné je pro mě to, že dělám všechno tak, abych se uživil a nemusel se za projekty, ve kterých účinkuji, stydět.